Zapraszamy na cykl warsztatów "HOLOBIONT Napój etnobotaniczny", ! Najbliższy warsztat o temacie Receptura odbędzie się 04.03.2025 o 17:00, w Solatorium, ul. Jazdów 3/9.
Projekt realizowany jest przez CoopTech Hub przy wsparciu finansowym EIT Food (Program AMPLE) we współpracy ze Spółdzielnią MOST oraz Fundacją Inna Przestrzeń.
📝 Wypełnij formularz rejestracyjny!
Jest to więc projekt, który łączy w sobie elementy animacji kultury, hortiterapii i ekonomii społecznej. Hybrydowy startup. Celem materialnym jest wyprodukowanie pewnej ilości napoju, zabutelkowaniu go, opatrzeniu odpowiednią etykietą i dystrybucja. Celem mniej materialnym, ale równie istotnym, jest integracja, dzielenie się wiedzą i zdobywanie konkretnych kompetencji związanych z branżą food-techową.
Do udziału w warsztatach zapraszamy wszystkich a szczególnie osoby doświadczone migracją. Wspólnie ze Spółdzielnią MOST, która prowadzi farmę na warszawskich Siekierkach, będziemy szukać smaków, które opowiadają o etnobotanicznych relacjach i tożsamościach. Będziemy zakładać uprawy, zbierać plony, szukać dostawców oraz warzyć napój pod okiem specjalistów i specjalistek.
Warsztaty będę prowadzone w języku 🇵🇱polskim lub 🇬🇧angielskim, w zależności od potrzeb osób uczestniczących.
W okresie od grudnia 2024 do marca 2025 planujemy przeprowadzić cztery koncepcyjne i animacyjne warsztaty poświęcone następującym zagadnieniom:
Dokładna data oraz lokalizacja będę podawana z miesięcznym wyprzedzeniem.
Relacje ludzko-roślinne są elementem tożsamości i jedną z podstawowych praktyk kształtowania ekosystemów. W różnych krajach i kręgach kulturowych wokół roślin wytwarzane są znaczenia, symbole i praktyki. To relacja sprzężenia zwrotnego, która kształtuje środowisko i jego etnobotaniczną specyfikę. Wspólne jedzenie i picie jest centralnym punktem spotkań. Organizują one rytm życia codziennego, są świadkami i towarzyszami naszej historii. Takim towarzyszem i pretekstem do rozmów ma się stać również Holobiont – napój etnobotaniczny.
W terminologii biologicznej „holobiont” odnosi się do organizmu złożonego z wielu organizmów. Tutaj termin używamy jako metaforę ludzkiej tożsamości głęboko zakorzenionej w świecie roślin. W oparciu o tę koncepcję zapraszamy na serię warsztatów mających na celu opracowanie napoju na bazie ziół i owoców. Proces warsztatowy prowadzi przez każdy etap tworzenia produktu – od opracowania receptury, uprawy, produkcji, pakowania i marketingu. Projekt Holobiont to przestrzeń spotkań i wymiany dla naszych etnobotanicznych tożsamości.
Dołącz do tego wyjątkowego projektu przeznaczonego dla każdego, zwłaszcza dla osób z doświadczeniem migracyjnym i stwórz z nami napój etnobotaniczny:
📝 Wypełnij formularz rejestracyjny!
Projekt realizowany jest przez CoopTech Hub przy wsparciu finansowym EIT Food (Program AMPLE) we współpracy ze Spółdzielnią MOST oraz Fundacją Inna Przestrzeń.
Zapraszamy do zapoznania się z podsumowaniem projektu “Miejsca Aktywności Lokalnej - Międzykulturowe Domy Sąsiedzkie”, który był realizowany przez Fundację Inna Przestrzeń dzięki finansowaniu m. st. Warszawy.
Fundacja Inna Przestrzeń zaprasza na spotkanie podsumowujące program grantowy “Warszawa - Miasto Otwarte” 2024.
Podczas spotkania zaprezentujemy katalog projektów zrealizowanych w ramach Programu i podyskutujemy przy herbacie o tym czy Warszawa potrzebuje więcej takich inicjatyw.
Spotkanie odbędzie się 30.12.2024 w biurze Fundacji Inna Przestrzeń (ul. Nowy Świat 23/25 lok. 32) o godz. 18:00. W przypadku dużej ilości złoszeń poinformujemy mailowo o zmianie zmiejsca wydarzenia.
Jesteś migrantem lub migrantką i chcesz się dowiedzieć jak reagować na dyskryminację? Te warsztary są dla Ciebie!
Ciekawi cię zawód architekta? Planujesz studiować architekturę? Chcesz zmieniać świat na lepsze? To program dla Ciebie!
Fundacja Inna Przestrzeń zaprasza osoby pracujące i animujące działania MALi do udziału w cyklu warsztatów wzmacniających w obszarze współpracy z migrantami i migrantkami.
W ramach cyklu odbędą się trzy bloki warsztatowe:
Podczas warsztatów uczestnicy i uczestniczki poznają metody dotarcia do odbiorców i odbiorczyń z różnych kultur, zamieszkujących w ich lokalnej społeczności. Porozmawiamy o języku włączającym i angażowaniu migrantek i migrantów w działania w MALach. Nasi doświadczeni trenerzy pomogą Wam wzmocnić kompetencje i przygotują Was do pracy w środowisku wielokulturowym. Zachęcamy do udziału we wszystkich pięciu spotkaniach!
Uczestnicy i uczestniczki, którzy wezmą udział w całym cyklu będą mieli pierwszeństwo w rekrutacji do kolejnej części projektu czyli do Katalizatora Inicjatyw Wielokulturowych KIWi!
W ramach Katalizatora Inicjatyw Wielokulturowych KIWi osoby związane z MALami wraz z migrantami i migrantkami wypracują wspólnie wielokulturowe inicjatywy, które zrealizują przy naszym wsparciu finansowym (dofinansowanie do 4000 pln) i merytorycznym! Jest to niezwykła okazja do wykorzystania nabytej wiedzy w praktyce a także wzbogacenia programu kulturalnego MALi!
PROGRAM WARSZTATÓW:
Warsztaty odbywają się w Domu Kultury Śródmieście (ul. Smolna 9), sala warsztatowa. Liczba miejsc ograniczona!
Możesz zgłosić się na wybrane warsztaty lub cały cykl - do czego gorąco zachęcamy :)
Wypełnij zgłoszenie do 29.08.2024 poprzez formularz —> https://forms.gle/LLyN6dtwFnEebpNF9
Warsztaty realizowane są w ramach projektu Fundacji Inna Przestrzeń “Miejsca Aktywności Lokalnej - Międzykulturowe Domy Sąsiedzkie”, którego celem jest otwarcie sieci Miejsc Aktywności Lokalnej na osoby z doświadczeniem migracji i uchodźctwa. Projektu finansuje Miasto Stołeczne Warszawa
Jeszcze tylko do jutra można zgłosić się do udziału w międzynarodowym zespole tworzącym One Caucasus 2024! Z przyjemnością informujemy także, że ..
Wraz z Pawilonem Architektury Zodiak - zapraszamy Was serdecznie na wystawę "PartycypujeMY" oraz towarzyszące jej warsztaty. Wystawa stworzona została przez uczestniczki i uczestników Akademii Młodych Architektek i Architektów i otwarta będzie do 7 lipca.
Dzięki zebranym w ramach zbiórki funduszom będziemy mogli m.in. kontynuować prowadzenie miejsca pobytowego dla kobiet w ciąży i z małymi dziećmi, a także wspierać regularnie kilkadziesiąt rodzin, które otrzymują od nas wsparcie żywnościowe i pomagać setkom innych potrzebujących w ramach akcji pomocowych. Przeczytaj o akcji i wesprzyj zbiórkę!
Wstrząśnięci ogromem strat i tragiczną sytuacją rodzin kupców z Marywilskiej 44, które z dnia na dzień straciły dobytek przedsiębiorstw i możliwość zarobku organizujemy zbiórkę na wsparcie dla poszkodowanych.
Zebrane środki przeznaczone zostaną na pomoc finansową dla poszkodowanych rodzin wietnamskich. W szczególności będziemy ją kierować do rodzin z małymi dziećmi, a w uzasadnionych sytuacjach będziemy wspierać poszkodowane osoby indywidualne i rodziny bez względu na pochodzenie.
Przekaż je na działania Fundacji Inna Przestrzeń (wpisując KRS 0000257224). Dzięki temu będziesz miał realny wpływ na zmianę społeczną w Polsce i w różnych regionach świata (działamy m.in. w Ukrainie i na Kaukazie)
To jest nasze zaproszenie, które kierujemy do wszystkich utalentowanych ludzi na całym świecie! Do aktywistów, animatorów, architektów, stolarzy, konstruktorów, projektantów, pedagogów, filmowców, dziennikarzy, producentów, badaczy, artystów wizualnych, pisarzy, praktyków działań interdyscyplinarnych i nie tylko.