Jesteś migrantem lub migrantką i chcesz się dowiedzieć jak reagować na dyskryminację? Te warsztary są dla Ciebie!
Ciekawi cię zawód architekta? Planujesz studiować architekturę? Chcesz zmieniać świat na lepsze? To program dla Ciebie!
Fundacja Inna Przestrzeń zaprasza osoby pracujące i animujące działania MALi do udziału w cyklu warsztatów wzmacniających w obszarze współpracy z migrantami i migrantkami.
W ramach cyklu odbędą się trzy bloki warsztatowe:
Podczas warsztatów uczestnicy i uczestniczki poznają metody dotarcia do odbiorców i odbiorczyń z różnych kultur, zamieszkujących w ich lokalnej społeczności. Porozmawiamy o języku włączającym i angażowaniu migrantek i migrantów w działania w MALach. Nasi doświadczeni trenerzy pomogą Wam wzmocnić kompetencje i przygotują Was do pracy w środowisku wielokulturowym. Zachęcamy do udziału we wszystkich pięciu spotkaniach!
Uczestnicy i uczestniczki, którzy wezmą udział w całym cyklu będą mieli pierwszeństwo w rekrutacji do kolejnej części projektu czyli do Katalizatora Inicjatyw Wielokulturowych KIWi!
W ramach Katalizatora Inicjatyw Wielokulturowych KIWi osoby związane z MALami wraz z migrantami i migrantkami wypracują wspólnie wielokulturowe inicjatywy, które zrealizują przy naszym wsparciu finansowym (dofinansowanie do 4000 pln) i merytorycznym! Jest to niezwykła okazja do wykorzystania nabytej wiedzy w praktyce a także wzbogacenia programu kulturalnego MALi!
PROGRAM WARSZTATÓW:
Warsztaty odbywają się w Domu Kultury Śródmieście (ul. Smolna 9), sala warsztatowa. Liczba miejsc ograniczona!
Możesz zgłosić się na wybrane warsztaty lub cały cykl - do czego gorąco zachęcamy :)
Wypełnij zgłoszenie do 29.08.2024 poprzez formularz —> https://forms.gle/LLyN6dtwFnEebpNF9
Warsztaty realizowane są w ramach projektu Fundacji Inna Przestrzeń “Miejsca Aktywności Lokalnej - Międzykulturowe Domy Sąsiedzkie”, którego celem jest otwarcie sieci Miejsc Aktywności Lokalnej na osoby z doświadczeniem migracji i uchodźctwa. Projektu finansuje Miasto Stołeczne Warszawa
Jeszcze tylko do jutra można zgłosić się do udziału w międzynarodowym zespole tworzącym One Caucasus 2024! Z przyjemnością informujemy także, że ..
Wraz z Pawilonem Architektury Zodiak - zapraszamy Was serdecznie na wystawę "PartycypujeMY" oraz towarzyszące jej warsztaty. Wystawa stworzona została przez uczestniczki i uczestników Akademii Młodych Architektek i Architektów i otwarta będzie do 7 lipca.
Dzięki zebranym w ramach zbiórki funduszom będziemy mogli m.in. kontynuować prowadzenie miejsca pobytowego dla kobiet w ciąży i z małymi dziećmi, a także wspierać regularnie kilkadziesiąt rodzin, które otrzymują od nas wsparcie żywnościowe i pomagać setkom innych potrzebujących w ramach akcji pomocowych. Przeczytaj o akcji i wesprzyj zbiórkę!
Wstrząśnięci ogromem strat i tragiczną sytuacją rodzin kupców z Marywilskiej 44, które z dnia na dzień straciły dobytek przedsiębiorstw i możliwość zarobku organizujemy zbiórkę na wsparcie dla poszkodowanych.
Zebrane środki przeznaczone zostaną na pomoc finansową dla poszkodowanych rodzin wietnamskich. W szczególności będziemy ją kierować do rodzin z małymi dziećmi, a w uzasadnionych sytuacjach będziemy wspierać poszkodowane osoby indywidualne i rodziny bez względu na pochodzenie.
Przekaż je na działania Fundacji Inna Przestrzeń (wpisując KRS 0000257224). Dzięki temu będziesz miał realny wpływ na zmianę społeczną w Polsce i w różnych regionach świata (działamy m.in. w Ukrainie i na Kaukazie)
To jest nasze zaproszenie, które kierujemy do wszystkich utalentowanych ludzi na całym świecie! Do aktywistów, animatorów, architektów, stolarzy, konstruktorów, projektantów, pedagogów, filmowców, dziennikarzy, producentów, badaczy, artystów wizualnych, pisarzy, praktyków działań interdyscyplinarnych i nie tylko.
Ruszył nabór wniosków do drugiej edycji Programu “Warszawa - miasto otwarte” organizowanego przez Miasto Stołeczne - Centrum Komunikacji Społecznej Urzędu m.st. Warszawy, którego operatorem jest Fundacja Inna Przestrzeń. Celem programu jest zwiększenie liczby inicjatyw upowszechniających prawa człowieka i promujących różnorodność społeczną w Warszawie. Oferty na dofinansowanie swoich projektów mogą składać organizacje pozarządowe działające w Warszawie. Maksymalna kwota dofinansowania wynosi 10 000 zł. Jedna organizacja może złożyć 2 wnioski. Budżet całego Programu to 180 000 zł.
Wybór ofert prowadzony będzie na drodze konkursu.
W ramach Programu finansowane będą działania (projekty) upowszechniające prawa człowieka i promujące różnorodność społeczną w Warszawie.
Oferty składane w konkursie powinny dotyczyć co najmniej jednego z następujących obszarów tematycznych:
Projekty mogą być realizowane w okresie od 1 czerwca 2024 do 31 października 2024, ale przez maksymalnie 100 dni!
Nabór wniosków prowadzony jest za pośrednictwem formularza online dostępnego na dedykowanej stronie www.miastootwarte.waw.pl i trwa od 8 kwietnia 2024 do 5 maja 2024 do godziny 23:59. Ogłoszenie wyników nastąpi do 31 maja 2024.
Zapraszamy na spotkanie informacyjne 18 kwietnia 2024 o godz. 18:00 w Centrum Wsparcia Koordynacji (ul. Sienna 39 - Warsaw Towers, 1 piętro, Warszawa).
Ze względów organizacyjnych zgłoszenia udziału w spotkaniu prosimy przesyłać za pomocą poniższego formularza do 15 kwietnia 2024 do godziny 12:00.
https://forms.gle/8LsA3xrFA3iT9Qtz6
Budynek posiada dźwig – wjazd windą wymaga odblokowania przez recepcję – bardzo prosimy o wcześniejszy kontakt pod numerem +48 797 597 338 , istnieje możliwość wejścia z psem asystującym lub przewodnikiem.
W przypadku dodatkowych potrzeb dotyczących dostępności bardzo prosimy o zaznaczenie odpowiedniej rubryki w formularzu i kontakt z organizatorem.
Regulamin Programu i szczegółowe informacje dostępne są na www.miastootwarte.waw.pl
Program finansuje m.st. Warszawa.
Co zrobić, aby aktywni mieszkańcy i mieszkanki Warszawy, tworzący setki organizacji pozarządowych, ruchów nieformalnych i wspólnot sąsiedzkich w Warszawie - wiedzieli na kogo głosować w nadchodzących wyborach samorządowych, a przyszli radni mieli świadomość tego, co jest ważne dla nas i jak pracując wspólnie możemy ulepszać nasze Miasto?