Kulturoznawczyni, medioznawczyni, aktywiska. Z sektorem pozarządowym związana od 16 roku życia. Współpracę z Fundacją Inna Przestrzeń rozpoczęła w 2007 roku jako redaktorka portalu Kontynent Warszawa - Warszawa Wielu Kultur, w 2016 roku została redaktorką naczelną. Od 2013 roku koordynuje szereg projektów Fundacji m.in.: "Katalizator Inicjatyw Wielokulturowych KIWI", "Akademię Trenerów i Trenerek", od 2009 roku dyrektorka artystyczna a od 2019 roku koordynatorka Wielokulturowego Warszawskiego Street Party. Producentka wydarzeń kulturalno - artystycznych, rekruterka, specjalistka ds. promocji. W 2021 roku koordynowała miejski program wsparcia dla przedstawicielek i przedstawicieli warszawskich środowisk twórczych Mobilni w Kulturze. Koordynatorka Programu grantowego Warszawa - miasto otwarte (2023, 2024) finansowanego ze środków m.st. Warszawy, którego celem jest zwiększenie liczby inicjatyw upowszechniających prawa człowieka i promujących różnorodność społeczną w Warszawie.
Fundator i Prezes Fundacji. Socjolog, trener i facylitator z doświadczeniem w tworzeniu i prowadzeniu szkoleń, warsztatów i procesów facylitacyjnych w ponad 20 krajach świata. Współinicjator różnorodnych przedsięwzięć - m.in.: Międzynarodowego Maratonu Pisania Listów Amnesty International, Centrum Wielokulturowego w Warszawie, Festiwali Transkaukazja i One Caucasus. Realizator projektów społecznych i artystycznych. Czytaj też w "Ludzie Sektora" na NGO.pl
Psycholog. W latach 70-tych i 80-tych działacz opozycji antykomunistycznej. W wolnej Polsce - działacz obywatelski i urzędnik państwowy. Dyrektor Biura Studiów i Analiz Kancelarii Senatu RP (1989-1998), dyrektor generalny Kancelarii Prezesa Rady Ministrów (1998-2000), szef Kancelarii Prezydenta RP (2010-2015). Współtwórca różnorodnych inicjatyw społecznych, dyrektor programowy Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności w latach 2000-2010. Kierował przedsięwzięciami z zakresu dyplomacji społecznej i dzielenia się doświadczeniami transformacji ustrojowej w Polsce z krajami Europy Środkowo-Wschodniej, Kaukazu i Azji Centralnej. W Fundacji angażował się także w działania na rzecz budowania społeczeństwa obywatelskiego oraz aktywizacji społeczności lokalnych w małych miejscowościach i na wsi. Czytaj też w Wikipedii.
Członkini Rady Fundacji od 2006 roku. Od 2020 - przewodnicząca Rady. Doktor nauk o polityce (2006), pracownik naukowo-dydaktyczny Wydziału Nauk Politycznych i Studiów Międzynarodowych UW. Członek Redakcji Central and Eastern European Migration Review (http://www.ceemr.uw.edu.pl/). Członek Rady Ośrodka Badań nad Migracjami. W latach 2010-2018 wygłaszała referaty m.in. na Tamkang University (Tajwan), National Chengchi University (Tajwan), Tromso University (Norwegia), Uniwersytet Florencki (Włochy).
Przewodniczący Rady od początku jej istnienia (2006) do śmierci w 2019 roku. Anglista, działacz na rzecz praw człowieka. Współtwórca ruchu Amnesty International w Polsce, prezes Stowarzyszenia Amnesty International w Polsce w latach 1999-2001. W latach 80-tych - działacz opozycji demokratycznej. Więcej na stronach FIP Czytaj też w "Ludzie Sektora" na NGO.pl.
Koordynator biura, współkoordynator projektów "Miejskie Polityki Migracyjne" i "Galeria Tybetańska". Z wykształcenia archeolog i fototechnik. Zainteresowania: fotografia, genealogia, książka i muzyka.
Niezastąpiony współpracownik w licznych projektach Innej Przestrzeni - od cyklu filmów o wielokulturowej Warszawy, przez dokumentację filmową ArtZony, warsztaty filmowe dla młodych Czeczenów w ramach Ośrodka Sintar aż do koordynacji zespołów warsztatowych Programu i Festiwalu One Caucasus. Założyciel Fundacji Po Nad To - organizacji działającej w obszarze edukacji filmowej.
Architektka, absolwentka Politechniki Połtawskiej. Aktywistka miejska - współzałożycielka organizacji "Przyjazny Hadziacz", główna architektka miast: Hadziacz (2016-2018) i Trościaniec (2018) w Ukrainie. Trenerka, edukatorka, praktyczka procesów partycypacyjnego planowania przestrzeni publicznych. Współtwórczyni i koordynatorka programu "Architektura Partycypacji" (od 2019), od 2020 roku koordynatorka Akademii Młodych Architektów.
Od 2011 roku związana z Fundacją Inna Przestrzeń, a jeszcze dłużej z szeroko pojętym Wschodem. Od początków pracy w Fundacji członkini redakcji portalu Kontynent Warszawa oraz zespołu organizacyjnego Wielokulturowego Warszawskiego Street Party. Obecnie redaktorka naczelna odsłony ogólnopolskiej portalu informacyjnego dla migrantów Info-Migrator.pl oraz strony eksperckiej Ekspert.Info-Migrator.pl
Współzałożyciel i w latach 2006-2015 członek Zarządu Fundacji. Od 2007 koordynuje Program Tybetański, w ramach niego liczne projekty edukacyjne i wydawnicze dot. sytuacji praw człowieka w Tybecie, oraz wspólnie z Fundacją Klamra - Galerię Tybetańską na Warszawskiej Woli. Od 2009 r zaangażowany w projekty na rzecz integracji migrantów i migrantek. Specjalizuje się w tematyce praw człowieka, przeciwdziałania dyskryminacji oraz przeciwdziałania przemocy ze względu na płeć, metodzie Teatru Forum, a także pisaniu projektów i wniosków o dotacje.
Koordynator modułu "Aktywizacja przez kulturą" Pilotażu Warszawskiego Centrum Wielokulturowego w 2009 roku. Uczestnik wielu projektów artystycznych Fundacji Inna Przestrzeń. Muzyk (występy m.in. w Voo-Voo, Djolof-Man), DJ, animator działań artystycznych, założyciel Fundacji Afryka Inaczej.
Z Fundacją związana od sierpnia 2007 roku, kiedy została wolontariuszką na II Wielokulturowym Warszawskim Street Party. Obecnie redaktorka działu wydarzenia na portalu Kontynent Warszawa oraz członkini zespołu organizacyjnego Warszawskiego Wielokulturowego Street Party.
Współtwórczyni i specjalistka ds. merytoryki oraz trenerka Projektu Birma (2012-2015). Absolwentka WPiA Uniwersytetu Mikolaja Kopernika oraz "Szkoły Praw Człowieka" Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka. Koordynowała projekty prawno-człowiecze i rozwojowe w Wietnamie, Kambodży, północnej Tajlandii. Wspólnie z Olą Kłosińską sprawiły, że Fundacja Inna Przestrzeń była najbardziej aktywną polską instytucją w Mjanmie w latach 2012-2015.
Studentka Instytutu Etnologii i Antropologii Kulturowej UW, fundraiserka i działaczka pozarządowa współpracująca także m.in. z Fundacją Obserwatorium, Helsińską Fundacją Praw Człowieka oraz Fundacją Moja Firma. Koordynatorka serwisu NGOfund.
Współtwórczyni i koordynatorka "Projektu Birma" (2012-2015). Absolwentka Europejskiego Między-Uniwersyteckiego Programu Praw Człowieka i Demokratyzacji w Wenecji i Coimbrze oraz stosunków międzynarodowych Uniwersytetu w Cardiff. Specjalista w dziedzinie międzynarodowego prawa karnego, praw ekonomicznych i społecznych, przeciwdziałania dyskryminacji. Wspólnie z Martyną Gacek-Świecik sprawiły, że Fundacja Inna Przestrzeń była najbardziej aktywną polską instytucją w Mjanmie w latach 2012-2015.
Koordynatorka Forum w działaniu, Akcji "Miasta Otwarte", IV Forum ds. lokalnych polityk migracyjnych we Wrocławiu oraz spotkań grup eksperckich dt. rekrutacji i podnoszenia kwalifikacji urzędników/ek obsługujących migrantów/ek. Także zaangażowana w realizację Transkaukazji i One Caucasus. Głównym obszarem zainteresowań jest przeciwdziałanie przemocy wobec kobiet - migrantek i uchodźczyń.
Koordynatorka projektu "Ekonomia i sztuka zajmowania przestrzeni". W latach 2009-2011 wchodziła w skład zespołów koordynacyjnych projektów: ArtZona, Frozen Moments. Architecture Speaks Back oraz Transkaukazja.
Z Fundacją związana od 2013 roku. Koordynatorka działu "Felietony"na portalu Kontynent Warszawa i administratorka strony internetowej Fundacji Inna Przestrzeń. Absolwentka Wiedzy o Teatrze na Akademii Teatralnej w Warszawie oraz Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej na UW.
Twórca Galerii Tybetańskiej w Warszawie oraz akcji i kampanii na rzecz Tybetu, współpracownik Programu Tybetańskiego, współprezes Fundacji Klamra, działacz na rzecz praw człowieka, zwierząt, tolerancji, artysta, happener i współpracownik wielu organizacji pozarządowych. Czytaj też w "Ludzie sektora" na NGO.pl
Zagadnieniami związanymi z integracją cudzoziemców zajmuje się od 2009 roku, między innymi szczególności dzięki współpracy z ośrodkiem dla cudzoziemców ubiegających się o ochronę międzynarodową w Polsce. Od 2014 roku jest redaktorem lokalnej (łódzkiej) strony portalu www.info-migrator.pl, od stycznia 2016 jest redaktorem naczelnym strony www.ekspert.info-migrator.pl. Brała udział w wielu szkoleniach dotyczących praw i obowiązków cudzoziemców, komunikacji międzykulturowej, z ramienia Fundacji Rozwoju Demokracji Lokalnej uczestniczy w pracach Krajowej Platformy Współpracy na Rzecz Integracji.
Asystentka biura, wspierała funkcjonowanie Fundacji od strony administracyjnej oraz uczestniczyła w realizowanych projektach.
Redaktorka portalu Kontynent Warszawa, gdzie zajmuje się działem Wydarzenia. Studiuje Etnologię i Antropologię Kulturową na UW. Interesuje się różnymi kulturami świata, ostatnio głównie rejonem Kaukazu. Prowadziła badania etnograficzne w Gruzji.
Koordynatorka III Wielokulturowego Warszawskiego Street Party, była koordynatorka ds. promocji programu Kontynent Warszawa. Współorganizatorka Festiwalu Filmowego Pięć Smaków Fundacji Sztuki Arteria. Czytaj też w "Ludzie Sektora" na NGO.pl
Członkini Zarządu w latach 2015-2020, samodzielna księgowa z kilkunastoletnim doświadczeniem w zmaganiach z polskim prawem w zakresie rachunkowości, podatków i ubezpieczeń - była strażniczką niezbędnej części finansowej wspierającej merytoryczne działania Fundacji w latach 2012-2020.
Redaktorka Kontynentu Warszawa, koordynatorka Punktu Info dla Migrantów w Warszawskim Centrum Wielokulturowym, menedżerka kultury, aktorka. Uczestniczka i współorganizatorka projektów wielokulturowych. Zaangażowana naukowo w badania z zakresu migracji.
Koordynatorka projektów i członkini Zarządu Fundacji od 2006 roku. Aktualnie koordynuje projekt portalu dla mieszkańców stolicy Kontynent Warszawa - Warszawa Wielu Kultur; portal dla migrantów i ekspertów Info Migrator oraz plenerowego wydarzenie - Wielokulturowe Warszawskie Street Party; projekt Polityki Migracyjne oraz wiele działań z nimi związanych.
Autorka projektu "Ekonomia i sztuka zajmowania przestrzeni", a także współpracowniczka Fundacji w projektach artystycznych realizowanych na Kaukazie. Architektka, ukończyła WAPW i EAB we Francji. Pracowała w paryskim biurze R&Sie(n), od 2007 roku prowadzi pracownię architektoniczną w Warszawie.