A A+

Zapisz się do newslettera

Wspieraj Fundację Inna Prestrzeń

Zespół

Zarząd Fundacji

Zuzia Dłużniewska

Email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Kulturoznawczyni, medioznawczyni, aktywiska. Z sektorem pozarządowym związana od 16 roku życia. Współpracę z Fundacją Inna Przestrzeń rozpoczęła w 2007 roku jako redaktorka portalu Kontynent Warszawa - Warszawa Wielu Kultur, w 2016 roku została redaktorką naczelną. Od 2013 roku koordynuje szereg projektów Fundacji m.in.: "Katalizator Inicjatyw Wielokulturowych KIWI", "Akademię Trenerów i Trenerek", od 2009 roku dyrektorka artystyczna a od 2019 roku koordynatorka Wielokulturowego Warszawskiego Street Party. Producentka wydarzeń kulturalno - artystycznych, rekruterka, specjalistka ds. promocji. W 2021 roku koordynowała miejski program wsparcia dla przedstawicielek i przedstawicieli warszawskich środowisk twórczych Mobilni w Kulturze. Koordynatorka Programu grantowego Warszawa - miasto otwarte (2023, 2024) finansowanego ze środków m.st. Warszawy, którego celem jest zwiększenie liczby inicjatyw upowszechniających prawa człowieka i promujących różnorodność społeczną w Warszawie.

 

Witek Hebanowski

Email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Fundator i Prezes Fundacji. Socjolog, trener i facylitator z doświadczeniem w tworzeniu i prowadzeniu szkoleń, warsztatów i procesów facylitacyjnych w ponad 20 krajach świata. Współinicjator różnorodnych przedsięwzięć - m.in.: Międzynarodowego Maratonu Pisania Listów Amnesty International, Centrum Wielokulturowego w Warszawie, Festiwali Transkaukazja i One Caucasus. Realizator projektów społecznych i artystycznych. Czytaj też w "Ludzie Sektora" na NGO.pl

Rada Fundacji

Jacek Michałowski

Psycholog. W latach 70-tych i 80-tych działacz opozycji antykomunistycznej. W wolnej Polsce - działacz obywatelski i urzędnik państwowy. Dyrektor Biura Studiów i Analiz Kancelarii Senatu RP (1989-1998), dyrektor generalny Kancelarii Prezesa Rady Ministrów (1998-2000), szef Kancelarii Prezydenta RP (2010-2015). Współtwórca różnorodnych inicjatyw społecznych, dyrektor programowy Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności w latach 2000-2010. Kierował przedsięwzięciami z zakresu dyplomacji społecznej i dzielenia się doświadczeniami transformacji ustrojowej w Polsce z krajami Europy Środkowo-Wschodniej, Kaukazu i Azji Centralnej. W Fundacji angażował się także w działania na rzecz budowania społeczeństwa obywatelskiego oraz aktywizacji społeczności lokalnych w małych miejscowościach i na wsi. Czytaj też w Wikipedii.

Justyna Nakonieczna-Bartosiewicz

Członkini Rady Fundacji od 2006 roku. Od 2020 - przewodnicząca Rady. Doktor nauk o polityce (2006), pracownik naukowo-dydaktyczny Wydziału Nauk Politycznych i Studiów Międzynarodowych UW. Członek Redakcji Central and Eastern European Migration Review (http://www.ceemr.uw.edu.pl/). Członek Rady Ośrodka Badań nad Migracjami. W latach 2010-2018 wygłaszała referaty m.in. na Tamkang University (Tajwan), National Chengchi University (Tajwan), Tromso University (Norwegia), Uniwersytet Florencki (Włochy).

Bogusław Stanisławski

Przewodniczący Rady od początku jej istnienia (2006) do śmierci w 2019 roku. Anglista, działacz na rzecz praw człowieka. Współtwórca ruchu Amnesty International w Polsce, prezes Stowarzyszenia Amnesty International w Polsce w latach 1999-2001. W latach 80-tych - działacz opozycji demokratycznej. Więcej na stronach FIP Czytaj też w "Ludzie Sektora" na NGO.pl

Beata Szcześniak-Piwowarska

Autorka i realizatorka projektów z zakresu współpracy rozwojowej, ochrony przyrody i edukacji dla zrównoważonego rozwoju. Współinicjatorka i koordynatorka Festiwalu Transkaukazja (2009 i 2011) oraz działań wspierających rozwój turystyki przyjaznej przyrodzie w Azerbejdżanie. Pracuje w Centrum Koordynacji Projektów Środowiskowych, gdzie wspiera inicjatywy dotyczące ochrony gatunków i siedlisk w Polsce, finansowane ze środków POIiŚ.
 
Współpracowała m.in. z Amnesty International, Fundacją Rozwoju Systemu Edukacji, Fundacją Edukacja dla Demokracji, Fundacją Velux oraz z Niemiecką Unią Ochrony Przyrody i Parkiem Narodowym Hirkan. Ukończyła ochronę środowiska na Uniwersytecie Warszawskim, studiowała również geografię w Instytucie Studiów Regionalnych i Globalnych UW.

Koordynator Biura

Marcin Zielonka

Email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Koordynator biura, współkoordynator projektów "Miejskie Polityki Migracyjne" i "Galeria Tybetańska". Z wykształcenia archeolog i fototechnik. Zainteresowania: fotografia, genealogia, książka i muzyka.

Koordynatorzy projektów

Klaudia Kosicińska

Absolwentka Ośrodka Studiów Wschodnich Uniwersytetu Warszawskiego. Współinicjatorka Festiwalu Kina Gruzińskiego "Gamardżoba Kino". Współtwórczyni programu Budżetów Partycypacyjnych w Gruzji. Realizuje badania i ewaluacje w ramach naszych projektów na Kaukazie. 

Irakli Mikiani

Dyrektor naszej partnerskiej organizacji w Gruzji - One Caucasus. Dyrektor wykonawczy festiwalu One Caucasus. Współtwórca inicjatywy Green Tbilisi.

Lude Reno

Niezastąpiony współpracownik w licznych projektach Innej Przestrzeni - od cyklu filmów o wielokulturowej Warszawy, przez dokumentację filmową ArtZony, warsztaty filmowe dla młodych Czeczenów w ramach Ośrodka Sintar aż do koordynacji zespołów warsztatowych Programu i Festiwalu One Caucasus. Założyciel Fundacji Po Nad To - organizacji działającej w obszarze edukacji filmowej. 

Polina Vietrova

Architektka, absolwentka Politechniki Połtawskiej. Aktywistka miejska - współzałożycielka organizacji "Przyjazny Hadziacz", główna architektka miast: Hadziacz (2016-2018) i Trościaniec (2018) w Ukrainie. Trenerka, edukatorka, praktyczka procesów partycypacyjnego planowania przestrzeni publicznych. Współtwórczyni i koordynatorka programu "Architektura Partycypacji" (od 2019), od 2020 roku koordynatorka Akademii Młodych Architektów. 

Współpracujemy i współpracowaliśmy również z...

Luiza Adajewa

Dyrektorka Ośrodka Sintar. Uchodźczyni z Czeczeni - w Polsce od 2000 roku. Wcześniej pracowała w Muzeum Narodowym w Groznym - zniszczonym w czasie rosyjskiej interwencji w 1994 roku.

Joanna Bereska

Email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Od 2011 roku związana z Fundacją Inna Przestrzeń, a jeszcze dłużej z szeroko pojętym Wschodem. Od początków pracy w Fundacji członkini redakcji portalu Kontynent Warszawa oraz zespołu organizacyjnego Wielokulturowego Warszawskiego Street Party. Obecnie redaktorka naczelna odsłony ogólnopolskiej portalu informacyjnego dla migrantów Info-Migrator.pl oraz strony eksperckiej Ekspert.Info-Migrator.pl

Katarzyna Bielecka

Juliia Cheromukhina

Piotr Cykowski

Email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Współzałożyciel i w latach 2006-2015 członek Zarządu Fundacji. Od 2007 koordynuje Program Tybetański, w ramach niego liczne projekty edukacyjne i wydawnicze dot. sytuacji praw człowieka w Tybecie, oraz wspólnie z Fundacją Klamra - Galerię Tybetańską na Warszawskiej Woli. Od 2009 r zaangażowany w projekty na rzecz integracji migrantów i migrantek. Specjalizuje się w tematyce praw człowieka, przeciwdziałania dyskryminacji oraz przeciwdziałania przemocy ze względu na płeć, metodzie Teatru Forum, a także pisaniu projektów i wniosków o dotacje.

Anna Desponds

Koordynatorka badań i trenerka Pilotażu Warszawskiego Centrum Wielokulturowego. Menedżerka kultury, kuratorka filmowa, edukatorka. Współzałożycielka Fundacji Pełne Zanurzenie. Z wykształcenia socjolożka i antropolożka, absolwentka warszawskiego MISH-u.

Maria Dębińska

Koordynatorka projektu "Rosja-UE". Współpraca w obronie praw człowieka. Etnolożka, tłumaczka. Doktorantka SNS PAN.

Mamadou Diouf

Koordynator modułu "Aktywizacja przez kulturą" Pilotażu Warszawskiego Centrum Wielokulturowego w 2009 roku. Uczestnik wielu projektów artystycznych Fundacji Inna Przestrzeń. Muzyk (występy m.in. w Voo-Voo, Djolof-Man), DJ, animator działań artystycznych, założyciel Fundacji Afryka Inaczej.

Katarzyna Dziekońska

Studentka informatyki. W Fundacji zajmuje się budżetami trzech projektów: Transkaukazja, One Caucasus i Budżet Partycypacyjny w regionie Marneuli. Poza Fundacją prowadzi warsztaty programowania dla dzieci i młodzieży.

Marta Ejsmont

Redaktorka działu "Wydarzenia" na portalu Kontynent Warszawa, odpowiedzialna również za aktualizację bazy zdjęć. Ukończyła filologię ukraińską.

Marta Ferenc

Email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Z Fundacją związana od sierpnia 2007 roku, kiedy została wolontariuszką na II Wielokulturowym Warszawskim Street Party. Obecnie redaktorka działu wydarzenia na portalu Kontynent Warszawa oraz członkini zespołu organizacyjnego Warszawskiego Wielokulturowego Street Party.

Konrad Fertliński

Anglista, absolwent Uniwersytetu Warszawskiego. Tłumacz i administrator anglojęzycznej wersji platformy Info Migrator. Poza fundacją nauczyciel i muzyk, zaangażowany w promowanie tematyki wielokulturowości i praw człowieka.

Sanna Figlarowicz

Koordynatorka ds. rozwoju Programu Tybetańskiego. Studiuje Rozwiązywanie konfliktów i promocje rozwoju organizacyjnego i indywidualnego w ramach ISNS UW. W Programie Tybetańskim zajmuje się wymyślaniem, co by tu jeszcze zrobić i jak zrealizować postawione cele.

Martyna Gacek-Świecik

Współtwórczyni i specjalistka ds. merytoryki oraz trenerka Projektu Birma (2012-2015). Absolwentka WPiA Uniwersytetu Mikolaja Kopernika oraz "Szkoły Praw Człowieka" Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka. Koordynowała projekty prawno-człowiecze i rozwojowe w Wietnamie, Kambodży, północnej Tajlandii. Wspólnie z Olą Kłosińską sprawiły, że Fundacja Inna Przestrzeń była najbardziej aktywną polską instytucją w Mjanmie w latach 2012-2015.

Ola Gajda

Studentka kulturoznawstwa oraz aktywistka Programu Tybetańskiego(od 2009 roku). Z chęcią angażuje się w społeczne działania o charakterze animacyjnym.

Tarlan Gorchu

Azerbejdżański grafik, designer, wydawca. Twórca Teatru Marionetek z Baku oraz wielu projektów artystycznych i społecznych. Szef bakijskiego TuTu Culture Center.

Mania Góralska

Email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Studentka Instytutu Etnologii i Antropologii Kulturowej UW, fundraiserka i działaczka pozarządowa współpracująca także m.in. z Fundacją Obserwatorium, Helsińską Fundacją Praw Człowieka oraz Fundacją Moja Firma. Koordynatorka serwisu NGOfund.

Aleksandra Górecka

Redaktorka warszawskiej odsłony platformy Info Migrator, autorka map po wielokulturowej Warszawie oraz przewodników dla migrantów i uchodźców. Pracowniczka Stowarzyszenia Amnesty International, gdzie zajmuje się edukacją praw człowieka.

Marta Górska

Trenerka i współautorka scenariuszy warsztatów w ramach projektów wielokulturowych fundacji. koordynatorka promocji i rekrutacji szkoleń w ramach modułu I Pilotaż Warszawskiego Centrum Wielokulturowego. Współrealizatorka międzynarodowych projektów artystycznych i społecznych.

Katarzyna Górska

Marta Gzyra

Animatorka kultury i koordynatorka grupy wolontariuszy w czeczeńskim Ośrodku Samopomocy Uchodźców "Sintar". Archeolog, założycielka Stowarzyszenia Prokaukazja.

Narmina Hebanowska

Koordynator ośrodka Sintar. Realizatorka projektów społecznych i edukacyjnych. Ekonomistka, absolwentka The Centre for Social Studies Post-graduate School Lancaster University oraz IFIS PAN.

Antonina Iwaszkiewicz

Dyrektor Fundacji, członek międzynarodowego zespołu koordynacyjnego Transkaukazji. Absolwentka stosunków międzynarodowych oraz stosunków międzykulturowych.

Zofia Iwaszkiewicz

Członkini zespołów koordynujących projekty artystyczne (Transkaukazja - działania międzynarodowe oraz One Caucasus) oraz Lokalnych Polityk Migracyjnych. Asystent Prezesa Fundacji. Studentka Instytutu Stosowanych Nauk Społecznych.

Grzegorz Janiczak

Organizator akcji na rzecz Tybetu w Grodkowie i Opolu w 2008 roku, współorganizator Festiwalu Praw Człowieka w Warszawie.

Ilona Jędrasik

W 2009 r. koordynatorka projektu "Green Alternative for Caucasus". Studentka socjologii UW, członkini zespołu realizującego projekty z zakresu pomocy rozwojowej w Gruzji.

Ola Kłosińska

Email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Współtwórczyni i koordynatorka "Projektu Birma" (2012-2015). Absolwentka Europejskiego Między-Uniwersyteckiego Programu Praw Człowieka i Demokratyzacji w Wenecji i Coimbrze oraz stosunków międzynarodowych Uniwersytetu w Cardiff. Specjalista w dziedzinie międzynarodowego prawa karnego, praw ekonomicznych i społecznych, przeciwdziałania dyskryminacji. Wspólnie z Martyną Gacek-Świecik sprawiły, że Fundacja Inna Przestrzeń była najbardziej aktywną polską instytucją w Mjanmie w latach 2012-2015.

Katarzyna Kościesza

Koordynatorka i redaktorka Biuletynu Warszawskiego Centrum Wielokulturowego. Absolwentka Wydziału Etnologii UW oraz Russian Studies na UCL.

Ewa Kozicka

Redaktorka strony ratujtybet.org, współrealizowała projekty Programu Tybetańskiego. Studentka psychologii i filologii hiszpańskiej UŁ.

Adriana Kulig

Redaktorka naczelna gazetki Kontynentu Warszawa

Nguyen Thuy Linh

Koordynatorka projektu warsztatów dla organizacji działających w ramach koalicji Warszawskiego Centrum Wielokulturowego. Studentka CSSTiRL UW.

Marina Lisina

Maria Łankiewicz

Agata Łoskot

Członkini Rady Fundacji w latach 2006-2010. Ekspert Ośrodka Studiów Wschodnich. Założycielka Stowarzyszenia Kultur Multur, inicjatorka Przeglądu Filmów z Azji Centralnej.

Olesya Malyugina

Email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Koordynatorka Forum w działaniu, Akcji "Miasta Otwarte", IV Forum ds. lokalnych polityk migracyjnych we Wrocławiu oraz spotkań grup eksperckich dt. rekrutacji i podnoszenia kwalifikacji urzędników/ek obsługujących migrantów/ek. Także zaangażowana w realizację Transkaukazji i One Caucasus. Głównym obszarem zainteresowań jest przeciwdziałanie przemocy wobec kobiet - migrantek i uchodźczyń.

Kuba Mańkowski

Webmaster i często współtwórca stron fundacyjnych - m.in. www.kontynent.waw.pl, www.ratujTybet.org, www.transkaukazja.pl, www.przestrzen.art.pl, www.artzona.pl i innych.
www: mankowski.pl

Marta Marzec

Julia Missala

Email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Koordynatorka projektu "Ekonomia i sztuka zajmowania przestrzeni". W latach 2009-2011 wchodziła w skład zespołów koordynacyjnych projektów: ArtZona, Frozen Moments. Architecture Speaks Back oraz Transkaukazja.

Anna Mroczkowska

Absolwentka Instytutu Stosunków Międzynarodowych UW. Koordynatorka finansowa w projektach z obszaru wielokulturowości realizowanych przez Fundację. Członkini redakcji portalu Kontynentu Warszawa.

Magda Nowakowska

Dyrektorka "Strefy Artystycznej - Polska/Tbilisi". Dziennikarka, muzyk, animatorka działań społecznych i kulturalnych. Na stałe mieszka w Tbilisi.

Tomasz Nowicki

Joanna Pachałko

Email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Z Fundacją związana od 2013 roku. Koordynatorka działu "Felietony"na portalu Kontynent Warszawa i administratorka strony internetowej Fundacji Inna Przestrzeń. Absolwentka Wiedzy o Teatrze na Akademii Teatralnej w Warszawie oraz Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej na UW.

Dariusz Paczkowski

Twórca Galerii Tybetańskiej w Warszawie oraz akcji i kampanii na rzecz Tybetu, współpracownik Programu Tybetańskiego, współprezes Fundacji Klamra, działacz na rzecz praw człowieka, zwierząt, tolerancji, artysta, happener i współpracownik wielu organizacji pozarządowych. Czytaj też w "Ludzie sektora" na NGO.pl

Paulina Paga

Trenerka i współautorka scenariuszy warsztatów w ramach projektów wielokulturowych fundacji. koordynatorka promocji i rekrutacji szkoleń w ramach modułu I Pilotaż Warszawskiego Centrum Wielokulturowego. Współrealizatorka międzynarodowych projektów artystycznych i społecznych.

Joanna Paliwoda-Szubańska

Email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Zagadnieniami związanymi z integracją cudzoziemców zajmuje się od 2009 roku, między innymi szczególności dzięki współpracy z ośrodkiem dla cudzoziemców ubiegających się o ochronę międzynarodową w Polsce. Od 2014 roku jest redaktorem lokalnej (łódzkiej) strony portalu www.info-migrator.pl, od stycznia 2016 jest redaktorem naczelnym strony www.ekspert.info-migrator.pl. Brała udział w wielu szkoleniach dotyczących praw i obowiązków cudzoziemców, komunikacji międzykulturowej, z ramienia Fundacji Rozwoju Demokracji Lokalnej uczestniczy w pracach Krajowej Platformy Współpracy na Rzecz Integracji.

Paweł Prochenko

Szef Fundacji Komunikacji Społecznej. Inicjator i współtwórca wielu kampanii społecznych. Nazwę "Inna Przestrzeń" zaproponował po dogłębnej analizie pomysłów twórców fundacji :).

Anna Rączkowska

Asystentka biura, wspierała funkcjonowanie Fundacji od strony administracyjnej oraz uczestniczyła w realizowanych projektach.

Maria Roman

W 2008 r. koordynatorka polsko-ukraińskiego projektu "Kampanie społeczne - Know How i realizacja". Była redaktorka portalu www.ngo.pl.

Jagoda Schmidt

Email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redaktorka portalu Kontynent Warszawa, gdzie zajmuje się działem Wydarzenia. Studiuje Etnologię i Antropologię Kulturową na UW. Interesuje się różnymi kulturami świata, ostatnio głównie rejonem Kaukazu. Prowadziła badania etnograficzne w Gruzji.

Gabriela Semenowicz

Etnolożka, wegetarianka, wspiera działania Programu Tybetańskiego.

Emilia Skiba

Koordynatorka III Wielokulturowego Warszawskiego Street Party, była koordynatorka ds. promocji programu Kontynent Warszawa. Współorganizatorka Festiwalu Filmowego Pięć Smaków Fundacji Sztuki Arteria. Czytaj też w "Ludzie Sektora" na NGO.pl

Małgorzata Stankiewicz

Członkini Zarządu w latach 2015-2020, samodzielna księgowa z kilkunastoletnim doświadczeniem w zmaganiach z polskim prawem w zakresie rachunkowości, podatków i ubezpieczeń - była  strażniczką niezbędnej części finansowej wspierającej merytoryczne działania Fundacji w latach 2012-2020.

Angelika Szkołuda

Email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redaktorka Kontynentu Warszawa, koordynatorka Punktu Info dla Migrantów w Warszawskim Centrum Wielokulturowym, menedżerka kultury, aktorka. Uczestniczka i współorganizatorka projektów wielokulturowych. Zaangażowana naukowo w badania z zakresu migracji.

Anna Tomaszewska

Email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Koordynatorka projektów i członkini Zarządu Fundacji od 2006 roku. Aktualnie koordynuje projekt portalu dla mieszkańców stolicy Kontynent Warszawa - Warszawa Wielu Kultur; portal dla migrantów i ekspertów Info Migrator oraz plenerowego wydarzenie - Wielokulturowe Warszawskie Street Party; projekt Polityki Migracyjne oraz wiele działań z nimi związanych.

Lali Tvalchrelidze

Absolwentka Studiów Historycznych i Kulturoznawczych UW. Koordynatorka projektu Pilotaż Warszawskiego Centrum Wielokulturowego w latach 2011-2012.

Paulina Tyburska

Redaktorka naczelna Gazety Kontynent Warszawa. Współorganizatorka III Wielokulturowego Warszawskiego Street Party.

Hana Umeda

Koordynatorka Programu Azjatyckiego Fundacji, a także projektu Galerii Tybetańskiej, koordynowała wydarzenia "Warszawa Japońska" z cyklu Ludzie z Kontynentu, współpracuje także z innymi organizacjami w zakresie krzewienia tradycyjnych sztuk japońskich, tancerka nihon buyo.

Joanna Warsza

Współpracowniczka Fundacji w ramach projektów artystycznych realizowanych na Kaukazie. Kuratorka projektów artystycznych w przestrzeni publicznej, autorka licznych publikacji, współkuratorką Berlin Biennale 2011.

Ola Wasilkowska

Autorka projektu "Ekonomia i sztuka zajmowania przestrzeni", a także współpracowniczka Fundacji w projektach artystycznych realizowanych na Kaukazie. Architektka, ukończyła WAPW i EAB we Francji. Pracowała w paryskim biurze R&Sie(n), od 2007 roku prowadzi pracownię architektoniczną w Warszawie.

Krzysztof Wittels

Koordynator Pilotażu Warszawskiego Centrum Wielokulturowego w latach 2009-2010, współinicjator projektów warsawianistycznych fundacji. Etnolog, były koordynator Programu Wschód Polskiej Akcji Humanitarnej, współzałożyciel serwisu NGOfund.

Karol Wittels

Administrator czeczeńskiego Ośrodka Samopomocy Uchodźców "Sintar" w latach 2009-2010. Współzałożyciel Stowarzyszenia Terra Incognita i Fundacji Obserwatorium.

Stephane Włodarczyk

Członek Rady Fundacji w latach 2010-2020. Przez wiele lat związany z Instytutem Francuskim w Warszawie. Dyrektor Francophonic Festival, inicjator wielu międzynarodowych projektów artystycznych.

Iza Wojtaszek

Stała współpracowniczka Fundacji - trenerka, autorka scenariuszy warsztatów, współautorka programu szkół trener w ramach Pilotażu Warszawskiego Centrum Wielokulturowego.