Fundacja Inna Przestrzeń zaprasza osoby pracujące i animujące działania MALi do udziału w cyklu warsztatów wzmacniających w obszarze współpracy z migrantami i migrantkami.
W ramach cyklu odbędą się trzy bloki warsztatowe:
- warsztaty antydyskryminacyjne;
- warsztaty psychologii międzykulturowej;
- promocja działań i dotarcie do środowisk migranckich.
Podczas warsztatów uczestnicy i uczestniczki poznają metody dotarcia do odbiorców i odbiorczyń z różnych kultur, zamieszkujących w ich lokalnej społeczności. Porozmawiamy o języku włączającym i angażowaniu migrantek i migrantów w działania w MALach. Nasi doświadczeni trenerzy pomogą Wam wzmocnić kompetencje i przygotują Was do pracy w środowisku wielokulturowym. Zachęcamy do udziału we wszystkich pięciu spotkaniach!
Uczestnicy i uczestniczki, którzy wezmą udział w całym cyklu będą mieli pierwszeństwo w rekrutacji do kolejnej części projektu czyli do Katalizatora Inicjatyw Wielokulturowych KIWi!
W ramach Katalizatora Inicjatyw Wielokulturowych KIWi osoby związane z MALami wraz z migrantami i migrantkami wypracują wspólnie wielokulturowe inicjatywy, które zrealizują przy naszym wsparciu finansowym (dofinansowanie do 4000 pln) i merytorycznym! Jest to niezwykła okazja do wykorzystania nabytej wiedzy w praktyce a także wzbogacenia programu kulturalnego MALi!
PROGRAM WARSZTATÓW:
- Promocja działań i dotarcie do środowisk migranckich (29 sierpnia, godz. 16:00 - 19:00)
- Podstawy psychologii międzykulturowej (2 i 5 września, godz. 17:00 - 19:00)
- Warsztat antydyskryminacyjny (9 i 12 września, godz. 16:00 - 19:00)
Warsztaty odbywają się w Domu Kultury Śródmieście (ul. Smolna 9), sala warsztatowa. Liczba miejsc ograniczona!
Możesz zgłosić się na wybrane warsztaty lub cały cykl - do czego gorąco zachęcamy :)
Wypełnij zgłoszenie do 29.08.2024 poprzez formularz —> https://forms.gle/LLyN6dtwFnEebpNF9
Warsztaty realizowane są w ramach projektu Fundacji Inna Przestrzeń “Miejsca Aktywności Lokalnej - Międzykulturowe Domy Sąsiedzkie”, którego celem jest otwarcie sieci Miejsc Aktywności Lokalnej na osoby z doświadczeniem migracji i uchodźctwa. Projektu finansuje Miasto Stołeczne Warszawa