A A+

Zapisz się do newslettera

Wspieraj Fundację Inna Prestrzeń

Aktualności

OASis - organizacje partnerskie

Poznaj organizacje wchodzące w skład konsorcjum projektu OASis

 

1. Fundacja Inna Przestrzeń (FIP) - lider projektu (Polska)



Naszą misją jest otwieranie niekonwencjonalnych przestrzeni, łączenie różnych dziedzin i dyscyplin oraz jednoczenie ludzi w celu generowania realnych zmian w różnych regionach świata. Jesteśmy aktywni w takich obszarach jak: międzynarodowe programy artystyczne i działalność wydawnicza, prawa człowieka, rozwój społeczeństwa obywatelskiego, polityka wielokulturowa i migracyjna oraz edukacja interdyscyplinarna. Zainicjowaliśmy m.in. pierwsze w Polsce Centrum Wielokulturowe oraz program budżetów partycypacyjnych w Gruzji. 

2.One Caucasus (Gruzja)



Organizacja pozarządowa z siedzibą w Tbilisi zarządzająca festiwalem One Caucasus, realizowanym na pograniczu Gruzji, Armenii i Azerbejdżanu. Festiwal znany jest z innowacyjnych form zaangażowania artystycznego i społecznego, łączenia różnego typu dyscyplin, współtworzenia działań twórczych z mieszkańcami, inicjowania działań na rzecz zmiany społecznej i współpracy artystycznej twórców/twórczyń z Azerbejdżanu i Armenii.

3. Fondazione Campania Welfare (Włochy)



Misją organizacji jest wspieranie grup narażonych na wykluczenie społeczno-ekonomiczne - poprzez działania edukacyjne, budowanie wspólnoty i mentoring. Są właścicielami byłej bazy wojskowej NATO w Neapolu, w której powstanie jedna z przestrzeni OASis. Organizacja współpracuje na co dzień z kilkudziesięcioma lokalnymi organizacjami kulturalnymi w Neapolu.

4. Bethlen Téri Theater (Węgry)



Misją tego budapesztańskiego teatru jest wspieranie talentów zajmujących się sztuką eksperymentalną, współczesną i performatywną, aby mogły rozwijać swoje pomysły artystyczne w profesjonalnych warunkach, w przyjaznym i innowacyjnym środowisku.

5.  Cultivamos Cultura | Kultywujemy Kulturę (Portugalia)



Platforma eksperymentowania i rozwoju wspólnej wiedzy na styku nauki, technologii i sztuki współczesnej. Organizacja zarządza rezydencjami artystycznymi w niezwykłym ośrodku w São Luis, w których gości artystów/tki na okres do 4 miesięcy. Szczególny nacisk stawiają na zrównoważone techniki artystyczne.

6. Gerador | Generator (Portugalia)



Organizacja skupia się na slow-journalism [powolne dziennikarstwo] na styku kultury, zrównoważonego rozwoju i praw człowieka. Gerador organizuje  międzynarodowe konkursy artystyczne i wydarzenia kulturalne w różnych przestrzeniach Lizbony.

7. Kibla (Słowenia)



Centrum Multimedialne w Mariborze obejmujące różnorodne dziedziny (sztuki wizualne, performatywne, muzyka, literatura, edukacja nieformalna itd.). Organizacja specjalizuje się także w takich obszarach jak rewitalizacja miast i w nowych technologiach (AI, VR, AR, etc.).

8. Machaon International (Słowacja)



Misją tej słowackiej organizacji jest wspieranie obszarów chronionych i tradycyjnej kultury jako miejsc inspiracji. Robią to poprzez organizację rezydencji artystycznych w Gánovcach (Tatry słowackie) łączących przyrodę, sztukę i kulturę.W ramach projektu będą także wspierać stworzenie OASis w Ukraińsko-słowackim hubie w Kežmaroku.

9. Le Garage Moderne (Francja)



Miejsce spotkań kulturalnych o powierzchni ponad 2200 m2 stworzone na bazie ogromnego warsztatu samochodowego w ramach działań rewitalizacyjnych Bordeaux. Oferuje rezydencje artystyczne, warsztaty DIY, wydarzenia kulturalne i artystyczne oraz stołówkę społeczną. Le Garage Moderne to unikalne miejsce na mapie Bordeaux - promującą sztukę i różnorodność, spójność społeczną i współistnienie.

10. City Mine(d) (Belgia)

Ta organizacja z siedzibą w Brukseli - współpracuje z gminami i społecznościami z całego świata w projektach innowacyjnych działań rewitalizacyjnych miast, ze szczególnym uwzględnieniem wymiaru zrównoważonego (zarówno ekologicznego, jak i społecznego) oraz zaangażowania społeczności poprzez partycypacyjne procesy decyzyjne.  Aktywnie organizują wielowymiarowe wydarzenia i działania kulturalne.

11. Today Art Initiative (Armenia)


Organizacja ułatwia interakcje między artystami współczesnymi i eksperymentalnymi poprzez wymiany i rezydencje artystyczne. Poprzez inicjatywy związane ze sztuką ekologiczną, organizacja stara się podnosić świadomość ekologiczną/klimatyczną i zachęcać do podejmowania zrównoważonych praktyk. 

12. Kongres Aktywistów Kultury (Ukraina)



Kongres Aktywistów Kulturalnych to ukraińska organizacja pozarządowa złożona z kreatywnych, wykształconych i świadomych politycznie profesjonalistów/ek, które chcą być zaangażowane we współpracę międzykulturową w skali globalnej. Kongres zachęca do aktywizmu jako metody tworzenia zmiany społecznej. Czyni to, promując międzynarodową mobilność, realizację spotkań, warsztatów, inicjatyw artystycznych oraz prowadząc działalność wydawniczą.

13. Tesseræ (Niemcy)



Platforma łącząca krytyczne multidyscyplinarne badania, edukację, sztukę, komunikację i rozwój projektów w obszarach miejskich, terytorialnych i społecznych. Tesseræ współpracuje z lokalnymi społecznościami, niezależnymi i non-profit organizacjami, a także lokalnymi, krajowymi i europejskimi instytucjami - dotychczas realizując około 30 projektów obejmujących rewitalizację miast, zaangażowanie społeczności, aktywne obywatelstwo, edukację i sztukę. Platforma publikuje podręczniki, zestawy narzędzi i wytyczne - korzystając z multidyscyplinarnego podejścia badawczego. 

14. Uniwersytet Pegaso (Włochy)



Ten włoski uniwersytet którego główną misją jest osiągnięcie pełnej interakcji pomiędzy akademią a studentem, mającej na celu ciągłe podnoszenie kwalifikacji kulturowych i zawodowych - odpowiada w projekcie m.in. za działania ewaluacyjne.

 

>> Więcej o projekcie OASis