Architektura Partycypacji to program stworzony w 2019 roku, który powstał w wyniku syntezy różnorodnych doświadczeń obejmujących procesy planowania przestrzeni i obiektów publicznych z mieszkańcami w Polsce i w Ukrainie.
2022
W związku z wybuchem wojny w Ukrainie - chcemy połączyć wysiłki z innymi organizacjami, instytucjami i pracowniami architektonicznymi, aby planowanie partycypacyjne - stało się integralnym elementem projektowania związanego zarówno z tworzeniem obiektów dla uchodźców i uchodźczyń z Ukrainy w Polsce (zainteresowanych współpracą zachęcamy do rejestracji w prowadzonym przez nas Centrum Wsparcia Koordynacji), jak i przyszłej odbudowy Ukrainy.
2020
Mimo pandemii i braku dofinansowania - udało nam się zrealizować proces partycypacyjny w siódmej gromadzie - tym razem w mieście Mirhorod - projekt obejmował jeden z miejskich parków.
2019
O Programie w liczbach:
- 6 Zjednoczonych Gromad dwóch obwodów (połtawskiego i sumskiego), które wzięły udział w planowaniu partycypacyjnym projektu.
- W procesy zaangażowanych było ponad 1000 mieszkańców.
- Kilkanaście filmów i animacji,
- Jeden kurs dla studentów architektury z Politechniki Połtawskiej poświęcony procesom planowania partycypacyjnego.
To tylko niektóre aspekty projektu „Rozwój nowoczesnego samorządu. Przestrzeń / planowanie / partycypacja” sfinansowanego w ramach programu polskiej współpracy rozwojowej Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP.
- Zobacz filmy zrealizowane w ramach projektu - w tym m.in.: Zawód Architekt oraz filmy z realizacji procesów partycypacyjnych w Zjednoczonych Gromadach.
- Strona projektu na Facebook-u